bilgi@thelifetenis.com

TENİS DERSLERİ.

ÇOCUK TENİSİ

Düzenli ve doğru fiziksel aktivite çocuğun büyümesini olumlu etkiler. Düzenli tenis antrenmanları şüphesiz ki zihinsel ve fiziksel olarak çocuğu olumlu etkiler. Ayrıca düzenli tenis oynamak çocuğun fiziksel ve psikolojik sağlığına tahmin edilenden daha çok katkı sağlar.

"Spor yapan anne-baba spor yapan çocuk demektir"

Tenisin odaklanmayı kolaylaştıran bir spordur. Bu spor dalı konsantrasyon bozukluklarını düzeltmekte etkikili olabilmektedir. "Tenis, çocuklarda hiperaktivite ve dikkat eksikliğini önleyebilir. Yetişkinlerde ise odaklanmayı kolaylaştırabilir. Spor yapan anne-baba, spor yapan çocuk demektir. Ebeveynlerden biri spor yapıyorsa çocuk da spora yöneliyor. Spor yapmak, kişilerin mücadeleci bir ruha sahip olmalarını sağlar. Spor yaptıkça daha fazlasını ister ve en iyisi olmak istersiniz. Profesyonel olmak istiyorsanız en iyi olmak zorundasınız. Hiçbir şey sizi durdurmamalı" tenis oynamayı öğretmeye davet ediyoruz.

YETİŞKİN TENİSİ

Yetişkinlere yönelik olan tenis programlarımız, birebir özel dersler ve grup dersleri şeklindedir.

Özel dersler, kişiye özel saatlerde ve antrenman programı ile belirlenen gün ve saatlerde yapılmaktadır. Özel ders programlarında, oyuncunun seviyesi ve hedefine göre, antrenör eşliğinde bire bir programlar uygulanmaktadır.

Özel ders süreleri 45 ve 60 dakikadan oluşmaktadır. Kişi kendisine uygun olan süreyi seçer. Özel derslerin en büyük avantajı oyuncunun eksiklerinin tespit edilip, ona göre antrenman programının uygulanmasıdır.

Grup derslerimiz tenis okullarımızda olduğu gibi altı kişi ve üzeri hafta sonları ve tercihen hafta içi belirli saatlerde haftada iki gün yapılmaktadır. Açılan yetişkin okullarımızda International Coaching Programme sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem ile her bir kişi antrenman süresi boyunca aktif olarak tenis oynamaktadır.

PERFORMANS TENİSİ

Tenis okullarından, tenis oynamayı ilerleten, lisanslı oyuncu olmak isteyen sporcularımızı performans takımlarımıza seçiyoruz. Takımlarımız oyuncunun yaşı ve tenis düzeyine göre oluşmaktadır. 12 ay düzenli olarak ödenen takım aidatımız bulunmaktadır.

Takım çalışmalarımızda grup antrenmanları okulların açık olduğu dönemde hafta içi okuldan sonra iki ve hafta sonu iki olmak üzere toplam dört tenis antrenmanı yapılmaktadır. Hafta sonları ekstra olarak kondisyon antrenmanları da yapılmaktadır. Okulların tatil olduğu dönemlerde ise hafta içi her gün turnuva programına göre bazen tek, bazen çift antrenmanla antrenmanlara devam edilmektedir.

Bununla beraber, grup antrenmanlarının yanı sıra, oyuncunun eksiklerini kişiye özel ve bire bir antrenmanlarla çözebilmek amacıyla hafta da iki gün bire bir antrenman programlarımız da bulunmaktadır.

Bir tenis oyuncusunun karşılaştığı iki zorlu rakibi vardır. Bir tanesi filenin karşı tarafında duran rakibinizdir ki sizin göreviniz en iyiyi sergileyerek onu yenmektir. Bir de iç rakibiniz yani kendiniz, onu yenmek daha zordur, çünkü o, sizin tüm zayıflıklarınızı bilmektedir. Kulağınıza tüm kaygılarını fısıldar ” rakibim bayağı zorlu görünüyor, iyi oynamıyorum, kaybedebilirim” veya bazen de “ hey süperim, çok iyi oynuyorum, bu sefer kesin kazanacağım”. Aslında, filenin karşı tarafından gelen topa vurmak için konsantre olmanız gerekirken, her iki zorlu rakip de sizi şu anda olduğunuz andan uzaklaştırır. Tamda bu noktada performans grupları, oyuncunun antrenörü ile bir araya gelip çözüm ürettiği,psikolojik olarak geliştiği ve öğrendiği çalışmaları uygular.

ÖZEL KOÇLUK

Her birey eşsizdir.Gelecek değişiyor. Değişen antrenman sistemlerine ayak uydurmak için biz de yöntemlerimizi geliştirdik. Her insanın öğrenme şekli, bakış açısı, algılama biçimi, birbirinden farklıdır. Zeka tipi birbirinden farklı olan insanların hayata bakış açısı ve geliştirdiği davranış tepkileri elbette farklı olacaktır. Bizler bu gerçeği bilerek yıllar içinde birçok oyuncu ile yaptığımız tenis antrenmanlarında kişiye özel (private coaching) koçluk sistemini geliştirdik. Bu sistemde güç birliği yaptığımız alanında kendini kanıtlamış antrenör kadromuzla birlikte her oyuncunun kişilik özelliklerini, zeka tiplerini, öğrenme sitillerini ortaya çıkarıp oluşturduğumuz antrenman programlarıyla bireyin potansiyelini maximum düzeyde kullanabileceği teknikler geliştirmekteyiz.Kişiye özel oluşturduğumuz öğrenme ve uygulama modelleri ile kişiye atıl (boş) olan zamanını verimli bir şekilde kullanmayı öğretmekte aynı zamanda yaşam alanları açmaktayız. Zamanı yönetemeyen hiçbirşeyi yönetemez.